Cestování s dětmi

Dítě do 2 let má nárok na letenku zdarma (bez vlastního místa v letadle a bez práva na bezplatnou přepravu zavazadel). Na žádost cestujícího je možné zarezervovat samostatné místo za cenu letenky). pro dítě do 12 let.

S dospělým cestujícím může letět jedno dítě do 2 let. Pro druhé a další malé dítě je nutné mít letenku jako pro dítě do 12 let.

Dítě do 12 let má nárok na letenku se slevou 50% oproti ceně za dospělého. Akční letenky mají procento slevy upraveno zvláštními předpisy. Letenka dává právo na samostatné místo v letadle a bezplatnou přepravu zavazadel v souladu s rezervovanou třídou.

Děti do 2 let musí v letadle doprovázet dospělá osoba. Dětem do věku 10 měsíců s váhou do 10kg může být poskytnuta na palubě postýlka. Tento požadavek musí být uveden při nákupu letenky, ne však později než 24 hodin před odletem.

Děti do 12 let mohou cestovat samy. Péče o ně je povinností palubního personálu. Na letišti je třeba vyplnit speciální žádost o přepravu dětí mladších 12 let bez doprovodu a přiložit prohlášení rodičů dítěte.

Za přepravu dětí bez doprovodu je účtována sazba jako za dospělé, v letence je poznamenáno „dítě potřebuje péči“. Dítě je během letu pod dohledem stevardek, které ho osobně předají při příletu osobě, která ho očekává.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Leave a Reply

  

  

  

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>