Cestování s karavanem

Cestování s karavanem se v dnešní době stává velmi oblíbeným typem cestování. Stále častěji si karavany půjčují mladí lidé, ale taky rodiny s dětmi nebo již partneři důchodovém věku. Velkou výhodou cestování s karavanem je nevázanost na ubytování a možnost přespat, kde potřebujete, neboť propůjčený karavan si můžete pronajmout na cestování, kdy se mění místo noclehu, ale i na dovolenou na jednom místě. Pronájmem karavanu tak můžete ušetřit za hotel, kuchyni i sociální zařízení. Vše je na jednom místě. Karavan se tak může stát náhradou za stan, který je mnohdy nepohodlný a je zapotřebí vyhledat vždy kuchyňku a sociální zařízení.

Půjčováním karavanů, také jinak zvaných obytných přívěsů, se zabývá firma Karavany Slovácko. Vynikají jedinečným přístupem, kdy v ceně je zahrnuta řada doplňků a vybavení. Jestliže je pro vás jejich standardní nabídka nedokonalá, lze si další rozšíření za nízké poplatky dokoupit.

Karavany samotné je si před pronájmem prohlédnout a až poté se rozhodnout, který pro vás bude ta nejlepší varianta. Nicméně rezervace lze provést i přes internet, kde jsou dostupné fotky jednotlivých karavanů. Veškeré informace lze nalézt na stránkách http://www.karavanyslovacko.cz/, kde součástí jsou i rady a tipy k vydařené dovolené a cestování s karavanem.

Na stránkách lze také najít popis jednotlivých karavanů, které si lze pronajmout. Jedná se o dva typy, kdy prvním je Mini karavan Kondor a druhým je Knaus Sport 500 FDK. Hlavní rozdíl je především velikost karavanu a podle mého názoru taky velmi důležitý počet míst ke spaní. Konkrétní a přesné informace o obou karavanech lze nalézt na stránkách http://www.karavanyslovacko.cz/obytne-privesy/.

Oba dva karavany si lze pronajmout za velmi rozumné ceny, kdy výše ceny za jeden den se odvíjí od doby, po kterou chcete mít karavan pronajatý a užívat si tak dovolenou přesně podlé svých představ. První a nejdražší cena za den za karavan je v případě, kdy si karavan zapůjčujete do tří dnů. Nejnižší je naopak v případě, jestliže máte zájem o pronájem karavanu minimálně na patnáct dní. Zároveň je ale nutno počítat s vratnou kaucí, která je zárukou vrácení pronajatého karavanu.

Součástí samotného pronájmu jsou vždy k dispozici věci ulehčující cestování. Jedná se minimálně o zakládací klín, navigaci, bord atlas, polštář a přikrývku, nájezdový klín a vodováhu.

Při cestování s karavanem ale nesmíte nikdy zapomenout, že karavan je větších rozměrů i váhy. Současně jsou omezeny dopravní předpisy na cestách a ovlivňuje i výši mýtného. Pozor si také musíte dát na parkování – není všude povoleno.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

1 comment to Cestování s karavanem

Leave a Reply

  

  

  

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>