Mistrovské ovládání mysli – První 3 lekce, vědomí a podvědomí

Na přelomu listopad / prosinec 2011 vyšla přeložená kniha od Charlese Francise Haanela – Mistrovské ovládání mysli (Master Key System).

Zde zatím co jsem se dozvěděl:

Orgánem vědomí je náš mozek (objektivní mentál), který přijímá podněty pomocí našich 5 smyslů. Náš mozek informace vyhodnocuje a uvažuje, vyvozuje výsledky, ponaučení, myšlenky, které si v drtivé většině případů nevědomky ukládáme do podvědomí. Například ty negativní a nesprávné mohou být „určitě také onemocním“, „nikdy se neuzdravím“, „jsem horší než pan XY“, „nejsem schopný vydělat dost peněz“. Je třeba aby naše vědomí bylo stále bdělé a ovládali jsme co si ukládáme do podvědomí. Vědomí je sídlem vůle a může ovlivnit podvědomí tím že mentálně prohlásíme co chceme (musíme tomu věřit).

Co je tedy to podvědomí? Orgánem podvědomí je Solar Plexus a je v něm uložené to v čem jsme se utvrdili. Podvědomí nás upozorňuje a vede. Pomocí podvědomí komunikujeme s Univerzálním duchem (může být Bůh?). Podvědomí je výsledkem toho na co se zaměřilo vědomí. Zdrojem naší moci je pouze vnitřní svět, to co jsme si vytvořili a tvoříme.

Negativní okolnosti jsou výsledkem nesprávného myšlení. Pozitivní okolnosti výsledkem správného myšlení. Záleží pouze na nás co chceme tvořit..

Zde naleznete přehled lekcí/kapitol této knihy (Master Key System) <—–

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (1 vote cast)
Mistrovské ovládání mysli - První 3 lekce, vědomí a podvědomí, 8.0 out of 10 based on 1 rating

Leave a Reply

  

  

  

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>