Plovoucí podlahy pro každého a do každého interiéru

Plovoucí podlahy do každé domácnosti

Plovoucí podlahy mají vysoký standard mezi podlahovinami. Jsou nepřehlédnutelným doplňkem každé místnosti. Důvodů proč si pořídit právě plovoucí podlahy je mnoho – od rychlé pokládky, kterou zvládne i zručnější domácí kutil, přes bezkonkurenční cenu a moderní trendy, až po praktičnost a rozmanitý vzhled plovoucí podlahy. A proto by jste měli výběru plovoucí podlahy věnovat maximální pozornost. Vyrábí se v mnoha barvách a variantách, a základní dělení je podle materiálu (laminátové, dřevěné, vinylové, korkové, bambusové plovoucí podlahy).

Dřevěné plovoucí podlahy

Pokud máte zájem pořídit si moderní dřevěnou podlahu a obáváte se rozpínavosti a smršťování dřeva, pak jsou tu pro vás právě dřevěné plovoucí podlahy. Jsou navrženy tak, aby se minimalizovaly přirozené vlastnosti dřeva. Dřevěné plovoucí podlahy se vyrábí v mnoha povrchových úpravách a z různých druhů dřevin (americká nebo evropská třešeň, bambus, švestka, jabloň). Plovoucí podlahy ze dřeva dělíme na dvou nebo tří vrstvé dřevěné plovoucí podlahy.

  • Dvouvrstvé dřevěné plovoucí podlahy – jejich dokonalé vlastnosti zajišťuje dvouvrstvé složení z nášlapné vrstvy a spodní protitahové vrstvy z kvalitní překližky.
  • Třívrstvé dřevěné plovoucí podlahy – základ zde tvoří nosná deska, kdy ve spodní části je umístěna protitažná vrstva a v horní části vrstva nášlapná. Životnost dřevěné třívrstvé podlahy oproti laminátové podlaze, je několikanásobně delší. Přebroušením, nanesením nové povrchové úpravy a odstraněním lokálního poškození dosáhneme vzhledu nové podlahy, což u laminátové podlahy není možné.

Laminátové plovoucí podlahy

Laminátové plovoucí podlahy jsou určeny zejména do interiéru, díky svým antialergickým vlastnostem (obývací pokoj, kuchyň, jídelna). Můžeme je ale také položit do místností, kde potřebujeme vysokou odolnost a také jsou vhodné do objektů s podlahovým topením. Laminátové plovoucí podlahy si můžeme vybrat v mnoha barvách a provedeních. Díky své jednoduché pokládce lze laminátovou plovoucí podlahu položit za jeden den, aniž bychom rušili souseda ve vedlejší místnosti při sledování televize. Jejich jednoduchá údržba vám zajistí, že i po letech bude vypadat krásně.

Vinylové podlahy neboli podlahy PVC

Vinylové podlahy jsou podlahovou krytinou skládající se z více různorodých vrstev, s nášlapnou vrchní vrstvou z velmi odolného vinylu. Chcete podlahu, která má vysokou odolnost proti poškrábání (např. domácími mazlíčky), rychlou a jednoduchou údržbu vysáváním nebo stíráním mopem, s odolností proti vlhkosti, s výbornou akustikou, kdekoli opravitelnou, podlahu ideální pro podlahové vytápění, hygienickou alergickou nebo antistatickou? – Pak je tu pro vás právě vinylová podlaha. Vinylové podlahy jsou chráněny PUR ochrannou vrstvou, která zabraňuje špinění a ulehčuje jejich údržbu. Na výběr máte z velké škály dekorů. Vinylové podlahy spojují nejnovější výrobní technologie, design a uživatelský komfort. Pro pokládku vinylu máte několik způsobů – od systému, kdy se jednotlivé vinylové díly lepí nebo se skládají přímo na podklad, až po vinylové plovoucí podlahy různých konstrukcí.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Leave a Reply

  

  

  

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>