Řemeslnictví Krby Praha poskytuje komplexní služby

Tradicí nejen pražských rodin jsou krby

Krby jsou stálicí ve středočeských domovech po mnoho let a jsou i v dnešní moderní době stále oblíbenější. Krby se stávají neodmyslitelnou součástí našeho domova, kde rádi trávíme svůj volný čas, ať už s knížkou, sklenkou dobrého pití nebo jen tak. Krby nám nenabízí jen příjemné posezení, ale také dokáží příjemně vytopit místnost a za použití správných doplňků i celý objekt. Takové vytápění se potom stává velmi ekologickým a hlavně levným. Což při dnešním trendu zdražování všech energií ocení nejeden z nás.

Akumulační krby mohou vyřešit primární topení

Akumulační krby jsou nejen v Praze velmi oblíbené pro své zdravé teplo, které vydávají. Teplo, které vydávají je zdravé, příjemné, nevysušuje vzduch a v místnostech nedochází k přílišné prašnosti. Akumulační krby se skládají ze dvou hlavních částí, které ovlivňují správný chod.

 • Akumulační krbové vložky – mají různé tvary, velikosti a provedení. Jejich výběr ovlivňuje každý zákazník dle svých představ a požadavků na výkon krbu. Krbové vložky se vyrábějí z plechu nebo litiny. Vždy je dobré výběr zkonzultovat se zkušenými pražskými krbaři, kteří vám odborně poradí.
 • Akumulační speciální desky – jsou to desky, kterými se krby obestaví a jsou schopné do sebe pohltit teplo a pozvolna jej uvolňovat do místnosti.

Akumulační krby mohou vytápět celé pražské objekty

Akumulační krby dokáží vytápět jakýkoli pražský objekt a to díky hypoakustnímu systému. Tato stavba je velmi složitá a je nejlepší svěřit ji odborníkům z pražského krbařství. Zkušení a zruční krbaři nejdříve spočítají, jaký výkon je nutný k vytápění celého objektu a to dle zjištěných proměn (velikost objektu, tepelná ztráta objektu, tah komína atd.). Díky těmto výpočtům budete mít pro váš pražský objekt a vaší potřebu adekvátní krb.

Krbaři z ověřeného pražského řemeslnictví Krby Praha vám pomohou dosáhnout těch nejlepších výsledků. A to jak estetických, tak užitných a ušetří následné investice nutné do oprav i do otopu. Správně sestavené akumulační krby vám budou vyhřívat objekt dlouhodobě, zdravě, levně a efektivně. Přikládání je ovlivněno intenzitou vyhřívání do topeniště a pohybuje se v rozmězí 6 až 10 hodin.

Čím se topí v akumulačních krbech a jak fungují

V akumulačních krbech se zatápí kvalitním dřevem, které je určeno k topení v krbech. Teplo získané z topeniště neputuje rovnou do komínu, ale do tahového systému. Teplo se akumuluje do speciálních akumulačních desek a pozvolna se uvolňuje do místnosti. Tento druh vytápění je vhodný zejména pro pražské nízkoenergetické stavby.

Důvody proč zvolit tento druh topení

Akumulační krby jsou skvělá a zdravá alternativa vytápění a mnoho středočeských uživatelů propadne jejich kouzlu. Mezi klady akumulačních krbů patří:

 • sálavé teplo
 • pozvolné uvolňování tepla
 • dlouhá doba vytápění i po vyhasnutí
 • malé teplotní výkyvy
 • méně časté přikládání
 • vyšší výkon
 • nízké provozní náklady

Zápory akumulačních krbů:

 • vyšší hmotnost
 • vyšší pořizovací náklady
 • delší doba nutná k jejich zahřátí

Krby Praha ze Středočeského kraje

Na kvalitní a dobře odvedenou práci si pozvěte zkušené středočeské odborníky z řemeslnictví Krby Praha, kteří mají v tomto oboru mnohaleté zkušenosti. Ke svým skvělým výsledkům se vypracovali léty a nyní vám mohou nabídnou nejlepší služby na trhu ve středních Čechách. Krbaři z Prahy jsou zkušení, manuálně zruční a spolehliví řemeslníci, kteří krbařství rozumí a odvádějí svou práci pečlivě a kvalitně. Krby Praha nabízí služby spojené s krby v Praze a v celém Středočeském kraji, od plánování až po realizaci. Ve firmě Krby Praha vše najdete na jednom místě a nemusíte se o nic starat. O vás a váš krb se za rozumnou cenu postarají s pečlivosti a grácií.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (1 vote cast)
Řemeslnictví Krby Praha poskytuje komplexní služby, 8.0 out of 10 based on 1 rating

Leave a Reply

  

  

  

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>