Uzdravte tělo i ducha, čínskou masáží

Často vás jen tak bezdůvodně bolí hlava? Jste pořád unavení a nevíte proč? Jíte vitamíny, ale to na situaci nic nemění? Problém asi není ve vašem fyzickém stavu.  Zkuste důvěřovat čínské medicíně a čínské masáží.

Masáž byla v povědomí lidstva již ve starověku, tenkrát lidé věděli, že svaly, které jsou často namáhány, potřebují regeneraci a úlevu, tu jim přinášela právě masáž. První písemná zmínka o masáži pochází právě z Číny, což je naprosto jasné, vezmeme-li v potaz, jak dalece je čínská kultura spjata s vnitřní energií a podobně. Čínská medicína je založena na myšlence, že nikdy netrpí pouze tělo nebo pouze duše, tyto dvě věci jsou podle čínské medicíny propojeny, proto je třeba řešit každý zdravotní problém komplexně. Čínská medicína se od té naší liší v mnohém, ovšem má výsledky a často dokazuje, že i když vás léči sebelepší doktor, nemusí vás uzdravit. Oproti tomu prý stačí věřit, a máte napůl vyhráno. Těmto pravidlům odpovídá i čínská masáž, která je rozšířená po celém světě a stále si nachází nové a nové příznivce. Většina lidí tvrdí, že kdo jednou zkusí čínskou masáž, už nikdy nechce jinou, najděte si proto vhodný salon a zkuste to taky.

Čínská masáž

Čínská masáž má velice dlouho tradici, stejně jako všechno v Číně. Nejlepší čínští maséři pocházejí z rodin, které se tomuto oboru věnují stovky let, zkušenosti se pak předávají z generace na generaci a nutno dodat, že něčemu takovému se ve škole jen těžko naučíte. Čínská masáž je stejně jako naše masáže založena na masírování svalů, u čínské masáže je ovšem zavedena řada změn. Především zde není použit žádný masážní olej, masáž musí probíhat na sucho, abyste cítili každý dotek maséra. Další zvláštností je, že při čínské masáží se masírují i tak neobvyklá místa, jako nos, či prostor kolem očí.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Leave a Reply

  

  

  

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>