Víkend na kole v Orlických horách – Penzionu u Víchů

Nevíte kam vyrazit na víkend? My Vám rádi poradíme. Zkuste podhůří Orlických hor a Jeseníků, kraj kde se do české republiky zakusuje Kladská kotlina.

Jako výchozí bod bude Šanov, část obce Červená Voda. Šanov je malá, klidná vesnička obklopená pěknou přírodou, odkud se dá na kole vyjíždět hned několika směry. Na první den, Vám doporučíme vyrazit po nové cyklostezce do města Králíky, kde na vás čeká hned několik turistických cílů. Můžete navštívit městské muzeum na pěkném historickém náměstí či vojenské opevnění z roku 1938. Po prohlédnutí města trasa pokračuje přes Mladkov a České Petrovice, cílem naší cesty je Zemská brána (historickou česko-polskou hranici zde tvoří kamenný most). Pokochejte se přírodní scenérií a vydejte se na cestu zpět přes Klášterec nad Orlicí, Pastviny (vodní nádrž vhodná k rekreaci), Mladkov, Králíky až zpět na Šanov.

Penzion se čtyřlůžkovými apartmány v Červené Vodě

Penzion u Víchů na Šanově Vám nabízí nejen ubytování. Má dva čtyřlůžkové apartmány s vlastní koupelnou a kuchyňským koutem. Úschovna kol a parkování je u objektu. WIFI zdarma.

Kromě kvalitního a levného ubytování v Červené Vodě Vám nabídneme i občerstvení v malé vinárně s širokou nabídkou teplých i studených nápojů (káva, čaj, točené pivo, víno, míchané nápoje). V létě nabízíme výběr až z deseti druhů kopečkové zmrzliny.

Druhý den si vyjedeme ze Šanova od kostela směr v levo na Dolní Orlici, tam odbočíme v pravo a vyšlapeme si na vrch s názvem Hora Matky Boží v Králíkách, je zde krásný barokní klášter, který jsme už mohli obdivovat předchozí den z města Králíky. Tvoří dominantu celého kraje a je odtud rozhled po celém okolí. Jako na dlani vidíte Králický Sněžník (1424 m.n.m.), vrch Klepáč, který patří do masivu Králického Sněžníku a tvoří rozvodí třech moří. Dále jsou vidět Orlické hory a Suchý vrch (995 m.n.m.). Z rozhledny Val, 1 km vzdálené, jsou krásné výhledy na Jeseníky i  s nejvyšším vrcholem Praděd (1491 m.n.m.).  Začneme sjíždět po silnici směrem na Králíky, ale hned v první zatáčce opustíme hlavní silnici a pojedeme rovně po vedlejší cestě až na Červený Potok, budeme pokračovat do obce Dolní Morava. Je to rekreační středisko zimních sportů, v létě mnohé návštěvníky zaujme lanová a bobová dráha. Po prohlídce tohoto střediska vystoupáme  několika zatáčkami do části obce Horní Morava, kde oceníme pěkný výhled a dále budeme sjíždět přes obce Horní Lipka, Prostřední Lipka zpět do Králík a po cyklostezce se vrátíme směr Šanov.

Víkend utekl jako voda, vy jste příjemně unaveni a máte radost, že jste poznali zase jeden krásný kout naší země. A vrátíte-li se, nachystáme pro Vás další pěkné trasy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Leave a Reply

  

  

  

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>