Výhody a nevýhody ready made a.s.

Pořízení ready made akciové společnosti má ve srovnání s jinými metodami rozjezdu podnikání mnoho výhod – vše je rychlejší, vyhnete se zbytečnému papírování a ušetříte si zbytečné starosti, které obvykle provází jednání s úřady. Bohužel jsou tu ale i jistá negativa – existující společnosti s historií mohou být zadluženy a také není lehké rozpoznat důvěryhodného prodejce, který spolehlivě vyřídí všechny náležitosti ohledně převodu ready made a.s.

Bez zbytečných formalit a starostí
Standardní založení společnosti na klíč je náročný proces, zejména pokud máme na mysli společnost akciovou. V potaz je nutno brát formality související s vysokým počtem zakládajících subjektů. Pro vznik akciové společnosti je zapotřebí účasti minimálně 6 osob. Není výjimkou, že na možnost užití nové firmy je třeba čekat i několik týdnů. S využitím ready made a.s. je možné start podnikání razantně urychlit, protože využijete již existující společnost – stačí ji pouze převést. Za použití předem připravených společností se zabrání průtahům, které by mohly za určitých okolností ohrozit úspěch vašeho podnikání – některé příležitosti totiž mohou být velice citlivé na časový průběh projektů.

Další podstatnou výhodou je odbourání zbytečných starostí. Založení společnosti je mnohem náročnější, než pouhé převedení již existující společnosti. I v případě, že pro registraci nové firmy využijete služeb odborníků, nebudete ušetřeni úplně všech problémů, které někdy mohou při startu nové společnosti nastat. Volbou ready made společnosti tedy nešetříte jen čas, ale i vaše nervy.

Rizika ready made a.s.
V souvislosti s předem založenými akciovými společnostmi se někdy zmiňuje riziko problematické účetní historie. Jako příklad se uvádí situace, kdy firmy byly před prodejem užívány a došlo k jejich zadlužení, které ale nemuselo být zaznamenáno v interních podnikových dokumentech. Po několika letech by se tak mohl objevit věřitel a požadovat splacení směnky.

Mohli byste argumentovat jakkoliv, ale pravděpodobně byste byli donuceni starý dluh uhradit. Teprve poté byste mohli požadovat náhradu po původním majiteli, který vám zatajil významné skutečnosti o historii společnosti, kterou jste zakoupili.

Tento problém pochopitelně nemůže nastat, pokud ready made a.s. pořídíte od spolehlivého prodejce, který má nad jím nabízenými společnostmi plnou kontrolu od doby jejich založení. Pokud si od něj navíc vyžádáte potvrzení o účetní čistotě společnosti, nemáte se prakticky čeho bát.

Ready made a.s. jsou při volbě správného prodejce skvělým způsobem rozjezdu nového projektu. Bližší informace o výběru obchodního partnera pro pořízení předem připravené akciové společnosti naleznete na blogu http://ready-made-as.weebly.com

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Leave a Reply

  

  

  

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>