Vymáhání dluhů a pohledávek jinak

Tento článek možná otevře oči podnikatelům, kteří řeší své nezaplacené faktury po splatnosti starou ověřenou metodou otravování dlužníka, mezi které jsem se do nedávna řadil i já osobně. Faktur po splatnosti mám hned několik ale jejich počet se snížil a to díky nové službě na vymáhání pohledávek, kterou jsem našel na internetu. Ještě uvedu, že za starou metodu vymáhání považuji neustálé otravování dlužníků jak telefonicky tak i písemně v podobě různých upomínek. Tento postup je nejen drahý ale také časově velmi náročný. Představte si, že máte třeba 10 dlužníků jako já a musíte je všechny obvolat a poslat jim dopis. Měl jsem toho vážně plné zuby a věřím, že nejsem já kdo tohle řeší pořád dokola.

Od doby, kdy používám portál Dlužíš.cz se u mě počet dlužníků snížil na 4 a to už jsou společnosti, které většinou nefungují a jsou v insolvenci. Pokud nezaplatí fakturu někdo novej, tak po zveřejnění v registru dlužníků zaplatí do několika málo dnů. Tento způsob vymáhání dluhů má hned několik plusu. Asi největší plus je fakt, že předem do vymáhání nic neinvestujete. Registrace i zveřejnění dlužníka je ZDARMA až dokud vám nezaplatí peníze. Pak se platí poplatek za smazání pohledávky ve výši 2-6% z dlužné částky. Naštěstí je to zanedbatelný poplatek, když ho srovnám s funkcemi, které tento seznam dlužníků nabízí. Díky svému uživatelskému účtu mohu jak zveřejnit dlužníka i jeho nezaplacené faktury ale také například, odeslat oficiální oznámení o zápisu do registru dlužníků anebo si také ověřit platební morálku mého budoucího zákazníka velmi jednoduše a to zadáním IČ do vyhledávacího okénka. Pokud je můj budoucí zákazník v registru dlužníků, tak se zobrazí jeho nevyřízené závazky a spolupráci s ním ukončuji anebo mu prostě neprodám zbočí na fakturu.

Hodně se mě vymáhání přes internet osvědčilo a rozhodně doporučuji i ostatním, kdo již nechce trávit čas upomínámím dlužníků ale chce podnikat a vydělávat peníze.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Leave a Reply

  

  

  

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>