Výrobník sody do kanceláře, pitný režim pro zaměstnance

Víte, že na většině území České republiky teče z kohoutku velice kvalitní pitná voda? A to navzdory tomu, co tvrdí někteří škarohlídi? Určitě tušíte. Jenže napustit si v kanceláři v kuchyňce vodu do sklenice, to už se řadě lidí nechce, zejména proto, protože není dostatečně chladná, nebo by raději měli bublinky. Náklady na balenou a sycenou vodu nejsou nijak závratné, ale ty starosti! Řešením rozhodně nepostrádajícím eleganci je výrobník sody napojený na běžnou kohoutkovou vodu, který ovšem nápoj filtruje, ochladí a přidá bublinky. Že je s ním moc starostí? Právě naopak!

Jak funguje výrobník sody

Přístroj je připojen v kuchyňce na vývod vody ze zdi rozdvojkou, není potřeba žádné složité instalatérské práce. Odtud voda při zmáčknutí tlačítka proudí vysokotlakou potravinářskou hadicí k filtrům na pitnou vodu, které odstraní z vody možné nežádoucí příměsi, aroma dezinfekce a nečistoty. Pokud snad Vaše kohoutková voda není zrovna jako ze studánky, po filtraci ve výrobníku sody bude.

klasický výrobník sody

Klasický sodobar, výrobník sody, tak, jak ho známe z pultů cukráren nebo restaurací. Fungovat může ale například i v kuchyňce ve vaší firmě.

Následuje chladící komora, kde se podle typu voda chladí mokrým nebo suchým způsobem. Teprve při výdeji je chlazená voda sycena CO2 z připojené bomby. Výsledkem je sodová voda optimálně chladná, čerstvé chuti a to všechno, posuďte sami, vyloženě za babku. Čekali jste něco složitějšího? Vida, je to úplně jednoduché.

Dvě metody chlazení ve výrobníku sody

Na výsledku se neprojeví, chlazená osvěžující soda je stále stejně dobrá. V procesu chlazení se ale nabízejí dvě varianty, každá je šikovná pro jiné situace.

Chlazení ve vodním zásobníku

Voda je před použitím chlazena ve velkém vodním chladiči, kudy prochází tenkými trubičkami. Chladič plný vody je na nízké teplotě udržován dlouhodobě za cenu nižší spotřeby elektřiny, projevuje se výhoda velké tepelné kapacity vody. Výhoda je tedy dlouhodobě levnější a kultivovanější chod výrobníku sody, vhodné řešení je to pro jakékoliv místo se stabilním využitím výrobníku, čili restaurace, kavárna, nebo třeba právě kuchyňka ve firmě.

výrobník sody s vodním chlazením

Výrobník sody s vodním chlazením v trochu průmyslovější podobě. Tři kohouty vedle sebe dovolují výrobu perlivé i neperlivé chlazené filtrované vody najednou, a k tomu chlazení například vína nebo limonády. Použití přístroje se tak přirozeně prolíná s dalšími podobnými chladícími zařízeními, jako jsou výčepní chladiče.

Chlazení suché

V případě suchého chlazení je vodní zásobník vynechán a trubičky výrobníku sody jsou chlazeny přímo. Výhodou je mnohem nižší hmotnost výrobníku a snadnější manipulace, stejně jako mnohem rychlejší vychlazení vody bezprostředně po zapnutí. Vyrobený chlad se ale nikam neukládá (není vodní zásobník) a tak je dlouhodobý provoz náročnější na spotřebu. Ideální využití suchého chlazení výrobníku sody je všude tam, kde se počítá s častou přepravou a nutností rychlého použití, jako je třeba pronajatá přednášková místnost nebo jednorázové akce pod širým nebem.

Článek vznikl za laskavé podpory firmy Cesk, a. s., neváhejte se zeptat na to, co vás zajímá

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Leave a Reply

  

  

  

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>