Nastavení O2 mobilního internetu na novém mobilu

Ahoj, tento článek beru jako opakování co jsem se dozvěděl a také pro ty zvás, kteří mají otázky ohledně mobilního internetu od O2. Tyto informace které čtete nemusí být aktuální a nabídka O2 apod. se mohla mezitím změnit, ale určitě mají přesto nějakou hodnotu.

Po zakoupení Android mobilu a O2 simkarty s kreditem 150kč jsem do mobilu dal O2 kartu a batterku + zapnul. Zobrazí se nějaké úvodní nastavení připojení k Google.com účtu, tak jsem se přihlásil. Pak ještě další drobná nnastavení. Telefon se vám sám připojí do internetu a v mém případě této O2 SIM karty se strhne počáteční poplatek 15kč na první hodinu internetování. Pokud se připojíte (nebo vlastně sám mobil bez upozornění) k internetu tak se vám odečtou další peníze, asi 30kč do konce dne.

Fair User policy (FUP) je u O2 internetu, Internet na den 30MB, u O2 Internet Start je to asi 37,5MB. Jakmile vyčerpáte tento limit, naštěstí nejsme úplně odstřiženi od internetu, ale rychlost je pouze velmi omezena na prý 16kb/s což je dost málo, mě se stahuje program asi 2kb/s, ale jsem fakt rád že se připojím.

Pokud potřebujete stahovat nějaké aplikace do Androidu třeba z Google Play a limitované připojení vám už nevyhovuje, můžete zkusit objednat  O2 Internet v mobilu Start.

O2 Internet v mobilu Start

Za 40kč týdně s FUP 37,5MB/týden získáte možnost připojení k internetu z mobilu, podle mě se pak tato částka týdně odečítá z vaší SIMkarty. Pokud máte na SIMce vysoký kredit, je třeba nezapomenout toto přihlášení k internetu zrušit jestliže ho vůbec nepoužíváte.

Jak nastavit internet v mobilu? V androidu se aktivuje sám Internet na den, ale ten mi přijde dost drahý platit 30kč za den, takže než vyčerpáte třeba první hodinu za 15 kč, a nebo po vyčerpání 30kč na den můžete objednat net za 40kč týdně, to je docela slušné. Jak objednat 40kč týdně internet do mobilu? Pošlete SMS na číslo 999111 s textem IVM1 a pro deaktivaci SMS na to samé číslo jen s textem DIVM ;) Pak je taky internet za 150kč na měsíc, to by mělo být levnější než 4x40kč…

Jak dobít kredit na O2 SIM kartu?

K SIM kartě jste dostali možná takový informační blořek O2 a v něm je uvedená adresa www.o2.cz/onlinedobijeni dále můžete dobít ve větších trafikách a nebo pohodlně dobít kredit na internetu z Vašeho bankovnictví bankovního účtu, nepodporují to všechny banky, myslím ale že mBnak a Česká spořitelna ano.

Po dobití kreditu už můžete pohodlně volat, internetovat a dostanete také odměnu za dobití. Třeba 10minut volání do O2 na druhý den určitě potěší..

Jak zjistit stav kreditu O2? Vytočte tento kód v mobilu: *104*# a tlačítko pro volání. Automaticky se na obrazovku zdarma vypíše stav kreditu na tvé O2 SIM kartě.

——-

Informace v tomto článku nemusí být aktuální

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (1 vote cast)
Nastavení O2 mobilního internetu na novém mobilu, 8.0 out of 10 based on 1 rating

Leave a Reply

  

  

  

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>