Porovnávání se s druhými a popularita

Ahoj, možná s tím nemáte žádný problém a nevadí vám to. Já to ale na sobě nemám rád a přijde mi to neracionální a jen to na mě negativně působí. O čem je řeč? O tom když se srovnáváme s druhými lidmi a stále se snažíme být populárnější a oblíbenější a lepší než někdo druhý. Možná je dobré chtít být oblíbený a co nejlepší o tom není sporu. Nemělo by to být ale tak, že bychom si měli být v prvé řadě vědomi své hodnoty a přát druhým lidem jejich schopnosti, zkušenosti, vzhled?

Proč se to u nás děje a co je to za vlastnost? Jak jí  minimalizovat? Není to tím že máme problém se sebeúctou? Doceněním? Teď mě napadá čím by to mohlo být a jak se toho zbavit. Zkuste si schválně vybavit tu situaci kdy jste nablízku člověku o kterém si myslíte že vás docela významně převyšuje v mnoha ohledech, nebo si myslíte že vypadá mnohem lépe a je přitažlivější. Co cítíte? Není to nějaká méněcennost, nedostatečná úcta k sobě? Není problém v našem postoji k sobě?

Jak získat sebedůvěru a sebevědomí a přát druhým jejich schopnosti?

Je možné že jejich schopnosti jsou v tomto okamžiku lepší v některých směrech, ale nemusí tomu tak být. Možná že záleží na uvědomění si co všechno mohu dokázat teď v tento okamžik ať už jsem jakýkoliv nebo jakákoliv? Co si o tom myslíte?

Možná máme problém s tím že ten tlak okolí je na nás vysoký a nejsme schopni si zrovna vybavit své hodnoty, zrovna jsme neměli den a podobně. Nemohlo by pomoci nepoddávat se, být slepý k věcem, které zatěžují a místo toho věnovat pozornost našemu podvědomí, které nám říká co všechno můžeme vykonat?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (1 vote cast)
Porovnávání se s druhými a popularita, 7.0 out of 10 based on 1 rating

Leave a Reply

  

  

  

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>